Δευτέρα , 13 Μάιος 2019

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ 0-0. Ισοπαλία στο Ασπρόχωμα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Στο ισόπαλο 0-0 έληξε η χθεσινή αναμέτρηση στο γήπεδο του Ασπροχώματος, ανάμεσα στον Απόλλων Καλαμάτας και τον Τσικλητήρα Πύλου.

Οι δύο ομάδες δεν έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο με το αποτέλεσμα να κρίνεται δίκαιο, να παραμένουν στην 2η θέση αλλά με  την Εράνη να έχει την ευκαιρία σήμερα με νίκη να μείνει μόνη και να τους βάλει από κάτω.

Στο 20′ σουτ του Βασιλόπουλου να καταλήγει στα χέρια του Ντουγέρογλου, ενώ δύο λεπτά μετά απάντησε ο Διακουμής με σουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 86′ μετά από γύρισμα του Βασιλόπουλου, ο Τσούκλερης σούταρε στέλνοντας την μπάλα στο δεξί κάθετο
δοκάρι του Ντουγέρογλου.

Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων είχαν δεύτερο δοκάρι με τον Αλεξόπουλο να στέλνει την μπάλα στη συμβολή έπειτα από σέντρα του Καραχάλιου!

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κουτσαναστάσης, με βοηθούς τους Γαλακούτη και Τσίρμπα.

Απόλλωνας Καλ.: Γιακουμής, Κακαλής, Καραχάλιος, Παχής, Περιβολάρης, Στραβάκος, Τσουλάκος (65′ Σπανός), Παπαγιαννόπουλος (32′ Κουντάνης), Αλεξόπουλος, Βασιλόπουλος, Τσούκλερης (87,Μπαρδοσι).

Τσικλητήρας Πύλου: Ντουγέρογλου, Παυλάκος(63′ Μέμα), Παπαγεωργίου Ν., Σεφεράσι, Γεωργιάδης, Παπαγεωργίου Γ (59′ Τρίψας Χρ.) Σούλα, Ανδρωνης, Διακουμής, Τρίψας, Καγιανάς (88′ Ζάκα).