Κυριακή , 12 Μάιος 2019

ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ – ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ 5-2. Ωραίο ποδόσφαιρο και 5η θέση

Σούπερ Θουρία χθες στο γήπεδο Π. Γεωργανάς, νίκησε εύκολα με 5-2 τον Τέλλο Άγρα για την 29η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α’ Τοπικής.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι και μάλιστα στο ημίχρονο το σκορ ήταν 4-0, ενώ οι φιλοξενούμενοι γνώρισαν ακόμα μία ήττα και αγνοούν την νίκη εδώ και καιρό, ενώ αγωνίστηκε με πολλούς νεαρούς.

Στο 12′ ο Ρουμελιώτης έκανε το 1-0 για να έρθει ο Κοστρίβας στο 33′ να σημειώσει το 2-0.

Στο 41′ ο Οδεμισιώτης έγραψε το 3-0 και λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Κανανάι το 4-0.

Στο 53′ ο Βέλλης μείωσε σε 4-1 και στο 57′ ο Αναστασόπουλος πέτυχε γκολ για το 4-2.

Στο 69′ ο Μπιτσάνης διαμόρφωσε το τελικό 5-2.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Καυκάς, με βοηθούς τους Βανικιώτη και Διακουμάκο.

ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ: Φαββατάς, Κάϊας, Οικονομέας, Παναγιωτόπουλος (80′ Μωραγιάννης), Παντσιώτης, Καράμπελας, Κοστρίβας (55′ Αντωνίου), Οδεμισιώτης, Μπιτσάνης, Κανανάϊ (84′ Τσακαλάκος), Ρουμελιώτης (67′ Μερκούρης).

ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ: Λάππας, Γεωργόπουλος, Σταθόπουλος, Μπολούν, Γεωργιόπουλος, Αλεξανδρόπουλος, Αναστασόπουλος, Βέλλης, Αλεξόπουλος (90′ Βελλησάρης), Μαρκόπουλος (86′ Τάρλεφ), Καυκής (55′ Λακριντής).

Η απάντηση του Κώστα Στυλιανόπουλου στον Τέλο Άγρα

Ο Κώστας Στυλιανόπουλος δεν άφησε αναπάντητη την ανακοίνωση του Τέλου Άγρα στην οποία γινόταν αναφορά …

Α’ ΤΟΠΙΚΗ: Οι διαιτητές της 29ης αγωνιστικής

Ανακοινώθηκε από την ΕΠΣ Μεσσηνίας, οι διαιτητές μαζί με τους βοηθούς για την 29η αγωνιστική …