Ακολουθήστε μας

Βόλεϊ

Κ19 Juniors Final: Πρόκριση για Σπύρο και Άρη Χανδρινό στην Ρόδο

Ολοκληρώθηκε η πρώτη ημέρα του Κ19 Juniors Final που πραγματοποιήθηκε στις όμορφες εγκαταστάσεις του Αθλητικού κέντρου «Καλλιπάτειρα» στην Ρόδο.

Οι πρώτες ομάδες που πήραν τη πρόκριση για την τετράδα στα κορίτσια είναι οι Φαμπιόλα Μάτιου/Διονυσία Τερζίου – Αγάπη Ρουμπάκη/Ειρήνη Ταιγανίδη και οι Γεωργία Αντωνακάκη/Ιωάννα Περδικάκη – Λαμπρινή Γεωργαντά/Κατερίνα Σακκά, όπου θα αγωνιστούν την Κυριακή για μία θέση στον τελικό.

Στα αγόρια το εισιτήριο των προημιτελικών πήραν οι Ιάκωβος Καφούρος/Αλέξανδρος Κουρτίδης – Γιάννης Κοσμάς/Θεόδωρος Στείρος, Γιώργος Πασχαλέρης/Λάμπρος Χατζίδης – Γιάννης Καρδούλιας/Κωνσταντίνος Σπύρου, Αριστείδης Χανδρινός/Σπύρος Χανδρινός – Κωνσταντίνος Θανόπουλος/Σάββας Κυπριώτης και οι Αλέξανδρος Μπαλίνης/Τριαντάφυλλος Ρεστέμης – Γιάννης Αναστασάκης/Θεόφιλος Μαυρίδης.

Οι προημιτελικοί των αγοριών θα ξεκινήσουν αύριο στις 10:00, ενώ οι ημιτελικοί των κοριτσιών στις 12:00. Οι αγώνες θα είναι σε live streaming από το κανάλι της Ε.Ο.ΠΕ. στο youtube.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα ανδρών

Ιάκωβος Καφούρος/Αλέξανδρος Κουρτίδης – Γιάννης Αναστασάκης/Θεόφιλος Μαυρίδης 2-1 (21 – 23, 21 – 4, 15 – 8)
Αλέξανδρος Μπαλίνης/Τριαντάφυλλος Ρεστέμης – Κωνσταντίνος Θανόπουλος/Σάββας Κυπριώτης 2-0  (21-16, 21-15)
Παναγιώτης Βογιατζόγλου/Χρήστος Τσιγαρίδας – Γιώργος Πασχαλέρης/Λάμπρος Χατζίδης 0-2 (14-21, 17-21)
Αριστείδης Χανδρινός/Σπύρος Χανδρινός – Γιάννης Καρδούλιας/Κωνσταντίνος Σπύρου 2-0 ( 21-10, 21-11)
Κωνσταντίνος Θεοδωρακόπουλος/Νικόλαος Πετρόπουλος – Γιάννης Αναστασάκης/Θεόφιλος Μαυρίδης 0-2 (15-21 , 15-21)
Χρήστος Βουτυρίτσας/Θεόδωρος Δορδοκίδης – Κωνσταντίνος Θανόπουλος/Σάββας Κυπριώτης 0-2 ( 14-21, 17-21)
Γιάννης Κοσμάς/Θεόδωρος Στείρος – Γιώργος Πασχαλέρης/Λάμπρος Χατζίδης 0-2 (13-21, 17-21)
Γιώργος Σδραυκάκης/Νίκος Σδραυκάκης- Γιάννης Καρδούλιας/Κωνσταντίνος Σπύρου 1-2 (23-21, 20-22, 7-15)
Ιάκωβος Καφούρος/Αλέξανδρος Κουρτίδης – Κωνσταντίνος Θεοδωρακόπουλος/Νικόλαος Πετρόπουλος 2-0 (21-18, 21-10)
Αλέξανδρος Μπαλίνης/Τριαντάφυλλος Ρεστέμης – Χρήστος Βουτυρίτσας/ Θοδωρής Δορδοκίδης 2-0 (21-19, 21-17)
Παναγιώτης Βογιατζόγλου/Χρήστος Τσιγαρίδας – Γιάννης Κοσμάς/Θεόδωρος Στείρος  0-2 (18-21, 12-21)
Αριστείδης Χανδρινός/Σπύρος Χανδρινός – Γιώργος Σδραυκάκης/Νίκος Σδραυκάκης 2-0 (21-10, 21-11)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα γυναικών

Ναυσικά Μαραθοκαμπίτου/Θένια Τσαλικούση -Χαρίκλεια Σπυροπούλου/Ελένη Χαντζή 0-2 (9-21, 19-21)
Λαμπρινή Γεωργαντά/Κατερίνα Σακκά – Κατερίνα Ματσούρη/Ευαγγελίνα Χατζηνικολάου 2-0 (21-10, 21-13)
Παμαίρη Αφεντάκη/Αμαλία Κορνέλη – Αγάπη Ρουμπάκη/Ελένη Ταιγανίδη 0-2 (14-21, 8-21)
Ελισάβετ Βελεσιώτη/Μαρία Κουμπαρά – Ελἐνη Λιέπουρη /Ισιδώρα Λιέπουρη 2-1 ( 21-13, 24-26, 15-10)
Διονυσία Μάτιου/Φαμπιόλα Τερζίου – Χαρίκλεια Σπυροπούλου/Ελένη Χαντζή 2-0 (21-11, 21-14)
Γεωργία Γρηγοριάδη/Μαρία Καραμπάση – Κατερίνα Ματσούρη/Ευαγγελίνα Χατζηνικολάου 2-0 (21  1, 21-8)
Πάολα Σουσάρι/Αριέτα Τερζίου – Αγάπη Ρουμπάκη/ Ειρήνη Ταιγανίδη 0-2 (10-21, 16-21)
Γεωργία Αντωνακάκη/Ιωάννα Περδικάκη – Ελένη Λιέπουρη/Ισιδώρα Λιέπουρη 2-0 (21-14, 21-12)
Ναυσικά Μαραθοκαμπίτου/Θένια Τσαλικούση – Διονυσία Μάτιου/Φαμπιόλα Τερζίου 0-2 (4-21, 11-21)
Λαμπρινή Γεωργαντά/Κατερίνα Σακκά – Γεωργία Γρηγοριάδη/Μαρία Καραμπάση 2-1 (16-21, 21-15, 15-5)
Παμαίρη Αφεντάκη/Αμαλία Κορνέλη – Πάολα Σουσάρι/Αριέτα Τερζίου 2-1 (15-21, 21-15, 15-10)
Ελισάβετ Βελεσιώτη/Μαρία Κουμπαρά- Γεωργία Αντωνακάκη/Ιωάννα Περδικάκη 0-2 (9-21, 9-21)

Προημιτελικά κοριτσιών – Σάββατο 3/8/2019

Διονυσία Μάτιου/Φαμπιόλα Τερζίου – Παμάιρη Αφεντάκη/Αμαλία Κορνέλη 2 – 0 (21-3, 21-9)
Αγάπη Ρουμπάκη/Ελένη Ταιγανίδη – Χαρίκλεια Σπυροπούλου/Ελένη Χαντζή 2 – 1 (21-16, 19 – 21, 15 – 12)
Γεωργία Αντωνακάκη/Ιωάννα Περδικάκη- Γεωργία Γρηγοριάδη/Μαρία Καραμπάση 2 – 0 (21-10, 21-7)
Λαμπρινή Γεωργαντά/Κατερίνα Σακκά – Ελισάβετ Βελεσιώτη/Μαρία Κουμπαρά 2 – 1 (18-21, 21-14, 18-16)

Πηγή: volleyball.gr

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

More in Βόλεϊ