ΕΠΣ Μεσσηνίας

ΑΝΔΡΟΥΣΑ – ΑΕ ΜΑΝΗΣ 1-1 καν. διάρκεια (1-1 παρ.) (4-2 πεν.). Στα πέναλτι κρίθηκε η πρόκριση (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Απίστευτο σε εξέλιξη παιχνίδι σήμερα στο γήπεδο Βασίλης Μαλαφέκας όπου η Ανδρούσα πήρε τελικά την πρόκριση από την άσπρη βούλα κόντρα στην Μάνη.

Τόσο η κανονική διάρκεια του αγώνα όσο και τα δύο ημίχρονο της παράτασης έληξαν ισόπαλα 1-1.

Το ματς οδηγήθηκε στην ψυχοφθόρο διαδικασία των πέναλτι με την ομάδα του Λάκη Σπάλα να είναι πιο τυχερή.

Στο 16ο λεπτό ο Παπαγεωργίου με πέναλτι νίκησε τον Κατσαρέα και έκανε το 1-0. Μία απόφαση που ξεσήκωσε θύελλα αντιδράσεων από πλευράς φιλοξενούμενων που γενικά έχουν έντονα παράπονα από το διαιτητικό τρίο.

Στο 70′ ο Αλεξανδρόπουλος ισοφάρισε με σουτ σε 1-1.

Πέναλτι από τους γηπεδούχους πέτυχαν οι Παπαγεωργίου, Βεσέλης, Ξυδιάς και Χάριτος και από τους φιλοξενούμενους οι Κάνιστρας, και Αλεξανδρόπουλος.

Πρωταγωνιστής ήταν ο τερματοφύλακας Παναγιώτης Μπαχράμης που έπιασε τα πέναλτι του Χελά και του Τσουλάκου.

Τέλος στο 28ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου της παράτασης αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Καλογερόπουλος της Ανδρούσας καθώς χτύπησε αντίπαλο εκτός φάσης ενώ στο επόμενο λεπτό για το ίδιο λόγο αποβλήθηκε ο Φετάχου της Μάνης.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ζαρακοβίτης, με βοηθούς τους Τσίρμπα και Νικολόπουλο.

ΑΝΔΡΟΥΣΑ: Μπαχράμης, Χαρίτος, Παυλάκος, Παπαγεωργίου, Ξυδιάς, Κάλλας (82′ Δέδες), Βεσέλης, Θεοδοσόπουλος (57′ Μπαζίγος), Collhaj, Καλογερόπουλος, Ιμεράσι.

ΑΕ ΜΑΝΗΣ: Κατσαρέας, Χατζηπαναγιώτης (71′ Κλ. Σπυρέας), Π. Σπυρέας (100′ Στύλλα), Καμπανάρος (46′ Φετάχου), Βαβαρούτσος, Πολυμενέας, Τσουλάκος, Δουρούμης, Χελάς, Αλεξανδρόπουλος, Κάνιστρας.