ΕΠΣ Μεσσηνίας

ΑΟ ΜΕΘΩΝΗΣ – ΔΩΡΙΟ 3-1. Έκανε το λάθος να προηγηθεί (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Μπορεί η Μεθώνη να βρέθηκε πίσω στο σκορ στο σημερινό παιχνίδι κοντά στο Δώριο αλλά κατάφερε να γυρίσει τούμπα το ματς και με σκορ 3-1 να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού.

Στο 14ο λεπτό ο αρχηγός Σωτήρης Γκρίτζαλης με σουτ έκανε το 0-1 αλλά στο 28′ ο Κυριάκος πουλάκος ισοφάρισε σε 1-1.

Καταλυτικό ρόλο στο να αλλάξει η εικόνα του αγώνα έπαιξε ο Παύλος Πεΐδης καθώς στο 75′ με δικό του γκολ έγινε το  2-1.

Στις καθυστερήσεις του ματς ο Τσατάς διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Τέλος να σημειώσουμε ότι πριν την αρχή της αναμέτρησης τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Τσουλάκος, με βοηθούς τους Αράπη και Μπασιλάρη.

ΑΟ ΜΕΘΩΝΗΣ: Μίντζηρας, Παπαδημητρίου (56′ Παυλόγιαννης), Παπανικολόπουλος, Κουτίβας, Σαμπάνι, Τρυφωνόπουλος (76′ Τσατάς), Ηλιόπουλος, Πουλάκος, Πεϊδης, Σούλα (86′ Σταματελόπουλος), Καγιανάς (73′ Βασιλόπουλος).

ΔΩΡΙΟ: Γαρδίκας, Μέμα, Παπαδόπουλος, Μπόρα, Μπούρδος, Πάγια, Γκρίτζαλης (73′ Παπαδόπουλος), Μάλαμας, Γουδέλης, Γκογκοάσα, Γκιάτα.