ΕΠΣ Μεσσηνίας

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ – ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ 2-1. Ο Βλαχόπουλος έδωσε την πρόκριση (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Μεσσηνίας πανηγυρίζει η Εράνη Φιλιατρών που επικράτησε στην έδρα της με 2-1 του Ακρίτα Κορώνης.

Το ματς ήταν πολύ καλό στη περισσότερη διάρκεια του αγώνα και κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων που βρέθηκαν να παρακολουθήσουν την αναμέτρηση.

Όσον αφορά τη διακύμανση του σκορ στο 12ο λεπτό ο Πέππας με σουτ έκανε το 1-0 όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 67ο λεπτό ο Διακουμής ισοφάρισε σε 1-1 για τους φιλοξενούμενους.

Στο 83′ η Εράνη κέρδισε πέναλτι και ο Βλαχόπουλος από τα 11 βήματα νίκησε τον Σταθά για το τελικό 2-1.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ρέκκας με βοηθούς τους Μπουρίκα και Γάκη.

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ: Αλεξανδρόπουλος, Γριβοκωστόπουλος, Νικολακόπουλος, Παπαγεωργίου, Ανδρώνης (75′ Σταματόπουλος), Χάρμπας (60′ Λαμπρόπουλος), Ασημακόπουλος, Πέππας, Βέλλης, Βλαχόπουλος, Γιαννακόπουλος (70′ Χαραλαμπόπουλος).

ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ: Σταθάς, Καπινιάρης, Μπίζος,  Κρητικάκης, Hoxholli, Τσάνι, Σταμάτης, Γεωργιόπουλος, Μουτζούρης, Διακουμής, Μάραντος (53′ Παναγιωτόπουλος).