ΕΠΣ Μεσσηνίας

ΑΕ ΑΒΙΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ 1-1 καν. διάρκεια (1-1 παρ.) 3-4 πεν. Τυχερός από τα 11 βήματα

Στην διαδικασία των πέναλτι κρίθηκε η χθεσινή πρόκριση στο γήπεδο του Κάμπου ο Απόλλων Πεταλιδίου στάθηκε πιο τυχερός και με σκορ 4-3 κατάφερε να περάσει στην επόμενη φάση του θεσμού.

Τόσο η κανονική διάρκεια του αγώνα όσο και τα δύο ημίχρονα της παράτασης έληξαν με σκορ 1-1.

Στο 60ο λεπτό ο Γ. Κορπής πέτυχε το 0-1 ενώ στο 88′ ο Λυκουρέζος ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 25ο λεπτό αποβλήθηκε ο Φωτόπουλος για τους φιλοξενούμενους.

Στο 100′  η ομάδα του Διονύση Πουλή έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Κώστα Κόρμπη και από πλάγια θέση έστειλε την μπάλα στο κάθετο δοκάρι.

Οσον αφορά τα πέναλτι για τους γηπεδούχους γκολ πέτυχαν οι: Κ. Κορμπής, Γεωργίκος και Τσουλάκος και αστόχησαν οι: Λυκουρέζος, Αποστολίδης και Β. Βαβαρούτσος.

Για το Πεταλίδι ευστόχησαν οι: Πανταζόπουλος, Κορμπής, Γεωργιάδης Θερριός και αστόχησαν οι: Κωτσάκης και Παναγόπουλος.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Καρβούνης με βοηθούς την Ρηγόπουλου και τον Βανικιώτη.

ΑΕ ΑΒΙΑΣ: Κολοκούβαρος, Αλντέσκου (110′ Κομπότης), Καρδάσης, Λυκουρέζος, Αποστολίδης, Τσουλάκος, Κ. Κορμπής, Κωνσταντόπουλος (70′ Β. Βαβαρούτος), Γιαννέας (46′ Γ. Βαβαρούτσος), Δ. Κορμπής (46′ Τζανετέας), Γεωργίκος.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ: Κούρταλης, Κωτσάκης, Παναγόπουλος, Πανταζόπουλος, Γεωργιάδης, Φωτόπουλος, Πολίτης, Γ. Κορμπής, Π. Δημητρόπουλος (53′ Αθανασόπουλος), Τρικουράκης (89′ Καπρουλάς), Χούτος (70′ Θερριός).