Α1 Τοπικό

ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ – ΑΕΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 4-1. Με το δεξί… (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Θετική πρεμιέρα στην Α1 Τοπική έκανε η Θύελλα Χαροκοπίου που επικράτησε εύκολα στην έδρα της με 4-1 της ΑΕΚ Καλαμάτας.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά από την αρχή, ήθελαν περισσότερο τη νίκη και στο τέλος τα κατάφεραν.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Αντώνης Καλογερόπουλος που πέτυχε δύο γκολ στο 9ο λεπτό και στο 41ο λεπτό όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η ΑΕΚ μπήκε δυνατά μείωσε σε 2-1 με τον Δρακουλάκο στο 64′ αλλά λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 69ο Κακογιάννης έγραψε το 3-1.

Στο 85′ ο Κουτσολίας διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γκούμας, με βοηθούς τους Τζεμαλάι και Μιχαλόπουλο.

ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ: Τσούλος, Ανδρεάδης, Ορφανός, Μαρκάκης, Κουτσολίας (87′ Γελαδάς), Κακογιάννης, Καλογερόπουλος (91′ Τόλα), Π. Α. Βασιλογιαννακόπουλος, Π. Π. Βασιλογιαννακόπουλος, Σκούρα, Μαργαρώνης (81′ Στασινόπουλος).

ΑΕΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Αναστασόπουλος, Πέτροβας (61′ Μπαρούνης), Πλαγιανός, Γερμάνης, Χρόνης, Δημητρίου (61′ Κατσαρός), Χριστόπουλος, Κουτουμάνος, Δρακουλάκος, Παπαδέας (91′ Αγγελόπουλος), Τσικρικάς (91’Διπλάρης).